«Σκόνταψε» ο Πανγυθεατικός, ήττα για το Κάστρο Γερακίου

Αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής στην Α1΄ Κατηγορία Λακωνίας

Τρίτη, 10 Ιανουάριος 2017 19:24 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

O πρωτοπόρος της Α1΄ Κατηγορίας Λακωνίας, Πανγυθεατικός, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη -εκτός έδρας- απέναντι στον ΑΟ Δαφνίου και το τελικό 1-1 αντικατοπτρίζει την εικόνα των δύο ομάδων. Οι «μπλε» του Γυθείου έχασαν δύο βαθμούς αλλά συνεχίζουν να είναι πρώτοι στη βαθμολογία της Α1΄ με 30 βαθμούς. Οι παίκτες του Δαφνίου στάθηκαν τυχεροί και άνοιξαν το σκορ με το Στρατάκο στο 17' με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το 1-0 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι παίκτες του Γυθείου μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είχαν περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια τους, χωρίς βέβαια να γίνονται απειλητικοί για τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Τελικά, κατάφεραν να ισοφαρίσουν με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντίνι, στο 70΄.

Το Κάστρο Γερακίου ηττήθηκε εύκολα με σκορ 3-0 -εκτός έδρας- από τον ΑΟ Κροκεών, ενώ μεγάλο «διπλό» έκανε η ΑΕ Λογκανίκου επί του Εθνικού Βατίκων με σκορ 1-2.

Τέλος, νέα ήττα γνώρισε ο ΑΟ Μυρτέας από τον ΑΟ Αγ. Βασιλείου Γυθείου με σκορ 4-2, ενώ βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν οι ΑΠΟ Περιστερίου και Βοίας Νεάπολης με σκορ 2-2.