Μεγάλο «διπλό» με ανατροπή για τον Αστέρα Βλαχιώτη στην Πύλο! (ΦΩΤΟ)

Επικράτησε του τοπικού Τσικλητήρα με 2-1

Δευτέρα, 16 Οκτώβριος 2017 19:43 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-2 πήρε ο Αστέρας Βλαχιώτη, κόντρα στον Τσικλητήρα στην Πύλο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Football League!

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Mπίζος στο 39΄, ισοφάρισε ο Γεμιστός σε 1-1 στο 79΄, ενώ το νικητήριο γκολ για τον Αστέρα Βλαχιώτη σημείωσε ο Μικελάτος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 89΄.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο και μια χαμένη ευκαιρία τετ -α-τετ του Γιάννη Κόντη, στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε ολική επαναφορά και οι παίκτες του Αστέρα Βλαχιώτη έδειξαν χαρακτήρα και πήραν άξια μια καθαρή νίκη και ένα νέο τρίποντο εκτός έδρας. Ο Μίκι Τσίρκοβιτς, παρά τις απώλειες των Τσιμικλή, Ψιάνου και Ίλιεφ, παρέταξε ένα αξιόμαχο σύνολο απέναντι στην μαχητική ομάδα του Νίκου Κακαλέτρη. Ο Τσικλητήρας απέδειξε ότι διαθέτει πολύ καλή ομάδα και όλα τα φόντα για μια καλή πορεία στο πρωτάθλημα.

Οι γρήγορες αλλαγές του Τσίρκοβιτς στο πρώτο ημίχρονο έφεραν ισορροπία και ηρεμία στην ομάδα του Αστέρα και οι καλογυμνασμένοι παίκτες από τον Θόδωρο Γκάτζιο, με νηφαλιότητα στο παιχνίδι πήραν την πολυπόθητη νίκη.

Περίπου 150 φίλαθλοι ακολούθησαν την ομάδα και την εμψύχωναν συνεχώς μαζί με τον ισχυρό άνδρα του Αστέρα, τον Δημήτρη Μανιατάκο, ο οποίος μετά το τέλος του αγώνα πήγε στα αποδυτήρια και συνεχάρη τους παίκτες και το τεχνικό επιτελείο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Τσικλητήρας Πύλου: Κόκκαλης, Μανιδάκης, Μπίζος, Ακασού, Μούσα, Τσάτσος, Γεωργιόπουλος, Γιαννόπουλος, Οντσβόνγκ, Πύλιος, Αμπραχαμιάν
Αστέρας Βλαχιώτη: Πάλιουρας, Πάλιουρας, Τσουκαλάς, Κόντι, Μινέα, Μπριλάκης, Κολιάκος, Σταμόγιαννος, Τάτσικας, Γεμιστός, Βιγαφάνε, Χρήστου

Ενημερωθείτε για όλη την επικαιρότητα της Λακωνίας και όχι μόνο μέσα από τη συνεχή ροή του www.lakonikos.gr. Κάνετε like στη σελίδα και γίνετε μέλος στην ομάδα του lakonikos.gr στο Facebook για να μαθαίνετε τα νέα πρώτοι! Με το κύρος και την αξιοπιστία του "Λακωνικού Τύπου", της μοναδικής ημερήσιας εφημερίδας της Λακωνίας με ιστορία 20 και πλέον ετών