Γ΄ Εθνική: Ισόπαλη η Πελλάνα, έχασε ο Αστέρας Βλαχιώτη

Mayfair_Club

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Δευτέρα, 08 Οκτώβριος 2018 15:25 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Μία ισοπαλία και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των ομάδων της Λακωνίας στη 2η αγωνιστική του 8ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας. Η ΑΕ Πελλάνας–Καστορείου αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2) εντός έδρας κόντρα στον Αμβρυσσέα Διστόμου, ενώ ο Αστέρας Βλαχιώτη γνώρισε δεύτερη σερί ήττα με 1-0 στην Καλαμάτα από την τοπική ομάδα.

Ο αγώνας της ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Μολάων, λόγω εργασιών στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης. Στο 34ο λεπτό, ο Σικαλόπουλος άνοιξε το σκορ για τους Λάκωνες, ενώ ο  Σένκα ισοφάρισε ένα λεπτό αργότερα για τους φιλοξενούμενους, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο 48΄ ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέδειξε πέναλτι σε χέρι των φιλοξενουμένων. Την εκτέλεσε ανέλαβε ο Σικαλόπουλος, ο οποίος ευστόχησε, δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους (2-1). Τέσσερα λεπτά αργότερα, όμως, ο Δήμου του Αμβρυσσέα ανετράπη εντός της περιοχής και ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι. Ο ίδιος παίκτης που κέρδισε την ποινή,  ανέλαβε και την εκτέλεση, γράφοντας το τελικό 2-2.

ΑΕ Πελλάνας Καστορείου: Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Λαμπρόπουλος, Εμέκα, Καλογέρης, Αναστασάκος, Λ. Ρασσιάς (Κοντογιάννης), Μπιταξής, Ντιατά, Σικαλόπουλος, Γουόρντεν (8′ Σ. Ρασσιάς [Ζαραφέτας])
Αμβρυσσέας Διστόμου: Ντουμάνης – Αντωνίου (70’ Τοπάλι), Μανιδάκης (80’ Βλάχος), Στάρις (60’ Φωτόπουλος), Στασινόπουλος, Τέλλος, Χαραλαμπίδης, Δήμου, Σένκα, Καραλής, Όλα

Στην Καλαμάτα ο Αστέρας Βλαχιώτη γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0, με γκολ του Αλιατίδη στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης.

Καλαμάτα: Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Ζαχαρόπουλος, Φουάσης (93′ Γκελγκλερια), Πινδώνης, Γιόνδης (85′ Αντωνιάδης), Μίνγκας(76′ Λαθύρης), Αθανασόπουλος (66′ Μαρκαντωνάκης)
Αστέρας Βλαχιώτη: Μάνος, Κολλιάκος, Καρνιάτης, Χρήστου (79′ Καρακίτσος), Κότσαλης, Ισμαήλ,  Χελιωτης (86′ Καλαμπόκης), Λεϊμονίτης, Olakunle, Παναγόπουλος, Σαμπατάκος