Γ’ Εθνική: Ισοπαλία για ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου, ήττα για Αστέρα Βλαχιώτη

Δευτέρα, 12 Νοέμβριος 2018 14:57 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Ισόπαλες με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν η ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου και η Ένωση Λέρνας, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (11/11) στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 8ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Τα δυο γκολ της αναμέτρησης επετεύχθησαν στο πρώτο ημίχρονο, με τον Κόφι να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά στο 13’ και τον Λεωνίδα Ρασσιά να ισοφαρίζει για την Πελλάνα στο 39’ λεπτό. Αυτό είναι το τρίτο τέρμα του Ρασσιά τη φετινή περίοδο.

Στην πρώτη φάση ουσιαστικά του αγώνα, στο 5ο λεπτό, ο Ζαραφέτας σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Κατσιαούνη. Οι γηπεδούχοι είχαν και δεύτερο δοκάρι στο πρώτο μέρος σε προσπάθεια από αριστερά του Λαμπρόπουλου.

Με την ισοπαλία αυτή, η ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου που είχε πολλές απουσίες, έφτασε τους 9 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας.

ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου (Αναστασάκος): Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Τζιόλας, Παναγιωτίδης, Λαμπρόπουλος, Ρασσιάς Λεωνίδας, Καρμοίρης (62′ Γουόρντεν), Αναστασάκος Γιώργος, Γεωργαντάς, Σικαλόπουλος, Ζαραφέτας (46’ Κοντογιάννης).
Ένωση Λέρνας (Κούρος): Κατσιαούνης, Δούρος, Καϊαφας, Καπλατζής, Σελλής, Μούγιος, Παπουτσής (89′ Ταραντίλης), Σακάροβ (83′ Mπακατσέλος), Μπιτζής, Τριανταφύλλου (74′ Καζολιάς), Κόφι Γιάντομ.

Έχασε στο Άργος
ο Αστέρας Βλαχιώτη
Με πρωταγωνιστή τον Μπουντόπουλο, που βρήκε δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα, ο Παναργειακός ξεπέρασε με 2-0 το εμπόδιο του Αστέρα Βλαχιώτη και συνεχίζει να βρίσκεται στο κυνήγι της Καλαμάτας.