Γ΄ Εθνική: Εύκολο «διπλό» για Πελλάνα, ισοπαλία για Βλαχιώτη

Δευτέρα, 18 Μάρτιος 2019 16:36 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Η ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου επικράτησε με 2-0 του ΑΟ Εικοσιμίας, την Κυριακή 17 Μαρτίου στα Φαρακλάτα στη Κεφαλονιά στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Ο Ασπιώτης έδωσε το γρήγορο προβάδισμα στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Πετζαρομάν να διαμορφώνει το τελικό 2-0 υπέρ της Ένωσης στο 54ο λεπτό.

Με την ένατη νίκη της στο πρωτάθλημα, η ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς και την επόμενη -23η- αγωνιστική υποδέχεται τον Παναργειακό στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Αξιοσημείωτο είναι ότι από τις εννέα νίκες της Ένωσης, οι έξι έχουν επιτευχθεί εκτός έδρας, γεγονός που την καθιστά την τρίτη καλύτερη ομάδα του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής στις εκτός έδρας αναμετρήσεις με 22 βαθμούς. Μόνο η Καλαμάτα και ο Ασπρόπυργος έχουν εννέα και επτά εκτός έδρας νίκες αντίστοιχα.

ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου (Μαντζούνης): Διασσινός, Πλατάνας (65' Σιγαλός), Λαμπρόπουλος, Ασπιώτης, Εμέκα, Πετζαρομάν, Μπαρόνε (75' Δημητρέλλης), Ζαραφέτας, Γιόμπουε, Σικαλόπουλος (75' Μιράκας), Κοτσοβός (50' Μουλιάτος).

1-1 με ΑΟ Κατασταρίου
ο Αστέρας Βλαχιώτη
Ο Αστέρας Βλαχιώτη αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 κόντρα στον ΑΟ Κατασταρίου, σε αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή (17/3) στο Δημοτικό Στάδιο Βλαχιώτη.

Η ζακυνθινή ομάδα είχε προηγηθεί στο 25΄ με τέρμα του Καρβούνη, ενώ οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να φέρουν τον αγώνα στα ίσα στο 89΄ με τον Μπριλάκη.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 21’λόγω απευθείας κόκκινης κάρτας στον Ρέντζο.