Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον Αστέρα Τρίπολης

Με πρωταγωνιστή -κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο- έναν πρώην «κάτοικο» Τρίπολης, ο Ολυμπιακός κέρδισε 3-0 τον Αστέρα στο Καραϊσκάκη. Το δρόμο...
Τρίτη, 20 Οκτώβριος 2009 03:00 | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Το δρόμο για τη νίκη των ερυθρόλευκων άνοιξε στο 36΄ ο σουηδός Μέλμπεργκ.
Στο 53΄ ο Μήτρογλου, μετά από εκπληκτική ασίστ του Ζαϊρί (πρώην παίκτη των φιλοξενούμενων), διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 67΄ ο μαροκινός, με ένα εντυπωσιακό γκολ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Αμπάρκιολης του Συνδέσμου Μακεδονίας, ενώ οι συνθέσεις των δύο ομάδων είχαν ως εξής:
Ολυμπιακός: Νικοπολίδης, Γκαλίτσιος (77΄ Ζεβλάκοφ), Μέλμπεργκ, Αβ. Παπαδόπουλος, Ραούλ Μπράβο, Ντουντού, Μαρέσκα, Γκαλέτι (69΄ Στολτίδης), Όσκαρ, Μήτρογλου, Ντιόγκο (Ζαϊρί).
Αστέρας Τρίπολης: Ντεγκρά, Λαμπρόπουλος, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μαρσελάο, Εστέβες, Καρντόσο (65΄ Καούνος), Μπαστία, Βίλτσες (45΄ Ουντότζι), Έντερ (45΄ Ζεάν Κάρλος), Τσέζαρεκ.
Μετά τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής ο Αστέρας βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς (3 νίκες - 2 ισοπαλίες - 2 ήττες) και το προσεχές Σάββατο υποδέχεται στην Τρίπολη τον Ατρόμητο.