Έπεσε η αυλαία στην κανονική διάρκεια της Α’ Κατηγορίας Λακωνίας

Αποτελέσματα Α1’ και Β’ Κατηγορίας

Παρασκευή, 21 Φεβρουάριος 2020 16:57 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ
Έπεσε η αυλαία στην κανονική διάρκεια της Α’ Κατηγορίας Λακωνίας

Με αγωνιστική δράση συνεχίστηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο 15-16/2 τα ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα του νομού Λακωνίας.

Η αυλαία της κανονικής διάρκειας έπεσε στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, όπου στην πρώτη θέση τερμάτισε ο Άρης Σκάλας. Πλέον, σειρά έχουν τα play off και τα play out για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας που θα προβιβαστεί στη Γ’ Εθνική Κατηγορία και της ομάδας που θα υποβιβαστεί στην Α1’ Κατηγορία Λακωνίας, αντίστοιχα.

Μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος δημιουργούνται δύο όμιλοι των πέντε ομάδων. Ο όμιλος ανόδου περιλαμβάνει τις ομάδες που τερμάτισαν από την 1η έως και την 5η θέση στη βαθμολογία της κανονικής διάρκειας και ο όμιλος υποβιβασμού στον οποίο συμμετέχουν οι ομάδες που ολοκλήρωσαν την κανονική διάρκεια από την 6η έως και την 9η θέση.

Α’ Κατηγορία

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ – ΜΟΛΑΪΚΟΣ 2-3
ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ 3-2
ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ 2-0
ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥ – ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ 2-3

Ρεπό: Βοίας Νεάπολης

Τελική βαθμολογία
1. ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 32
2. ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ 31
3. ΜΟΛΑΪΚΟΣ 29
4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ 27
5. ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ 27
6. ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ 17
7. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ 17
8. ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥ 16
9. ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 4

Πρόγραμμα play off

1η αγωνιστική

Σάββατο 22/2 (15:30)
Άρης Σκάλας – Ήφαιστος Βρονταμά (Δημ. Στάδιο Σκάλας)

Κυριακή 23/2 (15:30)
Άμιλλα Αγ. Ιωάννη – Αμυκλιακός (γήπεδο Λογγάστρας)

Ρεπό: Μολαϊκός

Πρόγραμμα play out

1η αγωνιστική

Κυριακή 23/2 (15:30)
Ατρόμητος Συκέας – Απόλλων Ξηροκαμπίου (Γήπεδο Συκέας)
Κάστρο Γερακίου – Βοίας Νεάπολης (γήπεδο Γερακίου)


Α1’ Κατηγορία

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΙΚΩΝ – ΑΟ ΚΡΟΚΕΩΝ 2-4
ΑΟ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΤΑΞΙΑΡΧΕΣ ΝΙΑΤΩΝ 5-2
ΑΕ ΔΗΜΟΥ ΑΣΩΠΟΥ – ΠΑΟ ΚΟΚΚΙΝΟΡΑΧΗΣ 2-1
ΠΑΝΚΛΑΔΙΑΤΙΚΟΣ – ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ 0-5

Ρεπό: Αίαντας Ευρώτα

Βαθμολογία (17 αγ.)
1. ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΡΩΤΑ 32
2. ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ 32
3. ΑΟ ΔΑΦΝΙΟΥ 27
4. ΤΑΞΙΑΡΧΕΣ ΝΙΑΤΩΝ 27
5. ΠΑΟ ΚΟΚΚΙΝΟΡΑΧΗΣ 25
6. ΑΟ ΚΡΟΚΕΩΝ 16
7. ΠΑΝΚΛΑΔΙΑΤΙΚΟΣ 15
8. ΑΕ ΔΗΜΟΥ ΑΣΩΠΟΥ 14
9. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΙΚΩΝ 1

Πρόγραμμα επόμενης (18ης) αγωνιστικής

Κυριακή 23/2 (15:30)
ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΡΩΤΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΙΚΩΝ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΚΑΛΑΣ)
ΤΑΞΙΑΡΧΕΣ ΝΙΑΤΩΝ – ΑΕ ΔΗΜΟΥ ΑΣΩΠΟΥ (ΓΗΠΕΔΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ)
ΠΑΟ ΚΟΚΚΙΝΟΡΑΧΗΣ – ΑΟ ΚΡΟΚΕΩΝ (ΓΗΠΕΔΟ ΑΜΥΚΛΩΝ)
ΑΟ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΝΚΛΑΔΙΑΤΙΚΟΣ (ΓΗΠΕΔΟ ΔΑΦΝΙΟΥ)

Ρεπό: Κάστρο Μονεμβασίας


Β’ Κατηγορία

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
ΑΟ ΜΥΡΤΕΑΣ – ΑΕ ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ 1-4
ΑΟ ΧΡΥΣΑΦΩΝ – ΤΡΙΝΑΣΙΑΚΟΣ 2-4
ΑΟ ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ – ΑΟ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΥΘΕΙΟΥ 5-1
ΠΑΟ ΣΜΥΝΟΥΣ – ΑΠΟ ΒΕΛΙΩΝ 0-1

Ρεπό: Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Βαθμολογία (17 αγ.)
1. ΑΕ ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ 34
2. ΑΠΟ ΒΕΛΙΩΝ 33     
3. ΑΟ ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ 31
4. ΑΟ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΥΘΕΙΟΥ 25
5. ΑΟ ΜΥΡΤΕΑΣ 22     
6. ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 15     
7. ΤΡΙΝΑΣΙΑΚΟΣ 11     
8. ΑΟ ΧΡΥΣΑΦΩΝ 11
9. ΠΑΟ ΣΜΥΝΟΥΣ 8

Πρόγραμμα 18ης αγωνιστικής

Σάββατο 22/2 (15:30)
ΑΕ ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ – ΑΟ ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ  (ΓΗΠΕΔΟ ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ)
ΑΟ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΥΘΕΙΟΥ – ΤΡΙΝΑΣΙΑΚΟΣ (ΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΥΘΕΙΟΥ)
ΑΟ ΜΥΡΤΕΑΣ – ΠΑΟ ΣΜΥΝΟΥΣ  (ΓΗΠΕΔΟ ΕΛΟΥΣ)

Κυριακή 23/2 (12:00)
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΟ ΧΡΥΣΑΦΩΝ  (ΓΗΠΕΔΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ)

Ρεπό: ΑΠΟ Βελιών

 

Ενημερωθείτε για όλη την επικαιρότητα της Λακωνίας και όχι μόνο μέσα από τη συνεχή ροή του www.lakonikos.gr. Κάνετε like στη σελίδα και γίνετε μέλος στην ομάδα του lakonikos.gr στο Facebook για να μαθαίνετε τα νέα πρώτοι! Με το κύρος και την αξιοπιστία του "Λακωνικού Τύπου", της μοναδικής ημερήσιας εφημερίδας της Λακωνίας με ιστορία 20 και πλέον ετών

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
του ΚΥΡ
Το κλίκ της ημέρας
του ΚΥΡ
oncologists.gr

Πρόσφατα Νέα