Α’ Κατηγορία Λακωνίας: «Φουντώνει» η μάχη σε play off και play out (ΦΩΤΟ)

Τετάρτη, 11 Μάρτιος 2020 15:43 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ
Α’ Κατηγορία Λακωνίας: «Φουντώνει» η μάχη σε play off και play out  (ΦΩΤΟ)

Play off

Με τους αγώνες της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το περασμένο Σάββατο (7/3) το μίνι πρωτάθλημα των play off στην Α’ Κατηγορία Λακωνίας για την ανάδειξη του πρωταθλητή 2019-2020.

Στο γήπεδο της Λογγάστρας, η Άμιλλα Αγίου Ιωάννη υποδέχθηκε τον Άρη Σκάλας. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4΄ με τον Τσακωνάκο, για να ισοφαρίσει στο αμέσως επόμενο λεπτό (5΄) ο Άρης Σκάλας με τον Χρήστου. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 26΄ με τον Αναστασάκο, ενώ το τελικό 1-3 για την ομάδα της Σκάλας έγραψε ο Σταυρόπουλος στο 69ο λεπτό. Με το «τρίποντο» αυτό, ο Άρης Σκάλας πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενος και το ρεπό του Αμυκλιακού.
  Στη Γλυκόβρυση, ο τυπικά γηπεδούχος Μολαϊκός αντιμετώπισε τον Ήφαιστο Βρονταμά. Ο σύλλογος των Μολάων προηγήθηκε στο 40΄ με τον Κολλιακό, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση με τον Κρισάφη στο 62΄, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Σάββατο 14/3 (15:30)
Άρης Σκάλας – Μολαϊκός (Δημοτικό Στάδιο Σκάλας)

Κυριακή 15/3 (15:30)
Ήφαιστος Βρονταμά – Αμυκλιακός (γήπεδο Βρονταμά)

Ρεπό: Άμιλλα Αγ. Ιωάννη

Play out
Η αγωνιστική δράση συνεχίστηκε και στα play out της Α’ Κατηγορίας Λακωνίας με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής.

Ματς με δυνατές συγκινήσεις και εντυπωσιακή διακύμανση του σκορ διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Φάριδος, όπου Απόλλων Ξηροκαμπίου και Κάστρο Γερακίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Κωστάκο, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 8΄. Το Κάστρο μείωσε σε 2-1 με τον Ρουμπή στο 19΄, όμως ο Διαμαντάκος ανέβασε και πάλι τη διαφορά του σκορ σε δύο γκολ στο 23΄ (3-1). Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στο Κάστρο Γερακίου, το οποίο αρχικά μείωσε σε 3-2 με τον Ρουμπή στο 51΄, για να φέρει τον αγώνα στα ίσα ο Αποστολόπουλος στο 75΄ (3-3).

Στο άλλο ματς της αγωνιστικής στη Νεάπολη, ο τοπικός Βοίας και ο Ατρόμητος Συκέας έμειναν στη «λευκή» ισοπαλία (0-0).