«Διπλό» για Πανγυθεατικό, ήττα για Άρη Σκάλας στην πρεμιέρα της Γ' Εθνικής

Τρίτη, 13 Οκτώβριος 2020 14:56 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των λακωνικών συλλόγων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Στη δεύτερη συνεχή σεζόν συμμετοχής του στη διοργάνωση, ο Πανγυθεατικός ξεκίνησε τη φετινή πορεία νικηφόρα, επικρατώντας εύκολα, εκτός έδρας, του Ατρομήτου Χιλιομοδίου με σκορ 0-3. Τα τέρματα για τους Γυθεάτες πέτυχαν οι Ευστρατιάδης (32′) στο α΄ ημίχρονο και οι Ζαραφέτας (68′), Πανταζής (83′) στο β΄ μέρος.

Άρης Σκάλας-Κηφισιά 0-3
Ο «πρωτάρης» στην κατηγορία, Άρης Σκάλας, γνώρισε εντός έδρας ήττα από την Κηφισιά με σκορ 0-3.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Στέλιος Κρητικός, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, ευστοχώντας σε πέναλτι που κέρδισε ο Τετέϊ. Στο δεύτερο ημίχρονο, η αθηναϊκή ομάδα κατόρθωσε να φτάσει στην επίτευξη ακόμα δύο τερμάτων. Στο 56ο λεπτό, μετά από σέντρα του Ζέλο, ο Κρητικός με κεφαλιά σκόραρε για το 0-2, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Στο 83ο λεπτό η Κηφισιά διαμόρφωσε το τελικό 0-3 με σκόρερ τον Παυλάκη.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Σπηλιωτόπουλου στο 78ο λεπτό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του 7ου Ομίλου:
Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Πανγυθεατικός 0-3 (32′ Ευστρατιάδης, 68′ Ζαραφέτας, 83′ Πανταζής)
Άρης Σκάλας – ΑΕ Κηφισιάς 0-3 (14′ πεν-56′ Κρητικός, 83′ Παυλάκης)
Πανναυπλιακός – Φοίνικας Ν. Επιδαύρου 3-0 (49′ Καλογέρης, 75′-78′ Τριανταφύλλου)
Άγιος Ιερόθεος – Κορωνίδα Κοιλάδας 1-0 (67′ Αργυρίου)
ΑΕ Ερμιονίδας – Ερμής Μελιγούς 1-0 (41′ Αντωνακόπουλος)
ΠΑΟ Ρουφ – Παναρκαδικός 2-0 (39′ Νταουτάι, 88′ Μπέρτζος)

Ρεπό: Μολαϊκός