Υπέταξε την ισχυρή Μύκονο ο Άρης Σκάλας

Για την 5η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής

Τετάρτη, 24 Νοέμβριος 2021 14:17 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Σπουδαία νίκη σημείωσε ο Άρης Σκάλας απέναντι στην ΑΕ Μυκόνου με σκορ 2-1 στο Δημοτικό Στάδιο Σκάλας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας. Αν και μόλις στο 3ο λεπτό οι Λάκωνες έμειναν πίσω στο σκορ με γκολ του Σερέπα, χάρη σε δύο τέρματα του Γιώργου Σαμπατάκου στο 4ο και στο 51ο λεπτό  πέτυχαν τη μεγάλη ανατροπή και τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Κόντρα σε όλα τα δεδομένα, όπως τις πολλές απουσίες από τραυματισμούς και τιμωρίες, το αρνητικό κλίμα από τα ανεπιτυχή αποτελέσματα κι απέναντι σε μια από τις πιο ισχυρές -οικονομικά και αγωνιστικά- ομάδες του ομίλου, που πριν τον αγώνα βρισκόταν ισόβαθμη στην κορυφή της βαθμολογίας, ο Άρης Σκάλας απέδειξε πως διαθέτει ένα ποιοτικό σύνολο που μπορεί να καταβάλλει οποιονδήποτε αντίπαλο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Άρης Σκάλας: Παπαδόπουλος, Μανωλάκος, Μπινιώρης, Χρήστου, Σερμετζάκης, Καρμοίρης, Κανελλάκης, Μιχελάκης, Σταματογιάννος, Σαμπατάκος, Γουόρντεν (81′ Πανταζής)
ΑΕ Μυκόνου: Παλιούρας, Σπυρόπουλος (76′ Τσιαφίστας), Κυριακίδης, Σούλτσε (57′ Αχείμαστος), Παπαϊωάννου, Καλτσάς, Λεσάι (57′ Μπάχιτς), Ντουσάι (76′ Ματέο), Σερέπας, Κωνσταντινίδης, Μπρούνο.