Συγκομιδή μεταλλίων από τους λάκωνες αθλητές

Με τέσσερα μετάλλια εκ τω οποίων το ένα χρυσό επέστρεψαν στο νομό μας οι αθλητές των λακωνικών σωματείων που έλαβαν...
Τετάρτη, 12 Μάιος 2010 03:00 | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Με τέσσερα μετάλλια εκ τω οποίων το ένα χρυσό επέστρεψαν στο νομό μας οι αθλητές των λακωνικών σωματείων που έλαβαν μέρος στο διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου που διεξήχθη το περασμένο Σαββατοκύριακο 8-9/5 στην Πάτρα με διοργανώτρια την ΕΑΣ-ΣΕΓΑΣ Βόρειας Πελοποννήσου.
Στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο έγιναν οι αγώνες του 6ου ομίλου με τη συμμετοχή αθλητών και αθλητριών από σωματεία των ΕΑΣ των περιφερειών Ανατολικής και Βόρειας Πελοποννήσου, Ηπείρου, Δυτικής Στερεάς και ΤΕ Κέρκυρας.
Την πρώτη θέση στο τριπλούν ανδρών, κατέλαβε ο Παν. Ρόντος του ΓΑΣ Σκάλας με επίδοση 14,57 μέτρα.
Αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν ο Παν. Αρτινιός του ΑΠΟΕΛ Μολάων με 16΄.14΄΄.02΄΄΄ στα 5.000 μ. ανδρών και ο Ιάσωνας Κυριακουλάκος του Φιλαθλητικού Σπάρτης με 7.00 μ στο μήκος ανδρών.
Τέλος στα 3.000 μ. με φυσικά εμπόδια, ο Χριστόφορος Πρωτόπαππας του ΑΠΟΕΛ Μολάων τερμάτισε τρίτος με χρόνο 10΄.08΄΄.61΄΄.