Οδυνηρός αιφνιδιασμός για τον ΑΟ Κροκεών

Τη χειρότερη εμφάνισή του πραγματοποίησε την περασμένη Κυριακή στην Καλαμάτα ο ΑΟ Κροκεών απέναντι στον τοπικό Ολυμπιακό, που ενθουσίασε με...
Τετάρτη, 04 Νοέμβριος 2009 02:00 | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Τη χειρότερη εμφάνισή του πραγματοποίησε την περασμένη Κυριακή στην Καλαμάτα ο ΑΟ Κροκεών απέναντι στον τοπικό Ολυμπιακό, που ενθουσίασε με την απόδοσή του τους φιλάθλους του.
Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του παιχνιδιού έπαιξε το γρήγορο γκολ των γηπεδούχων, που σημείωσε στο 2ο μόλις λεπτό ο Μουρούσιας.
Ανήμποροι να αντιδράσουν οι φιλοξενούμενοι, δέχτηκαν ακόμη ένα τέρμα στο 12΄ από το Δασκαλάκη, ενώ στη λήξη του ημίχρονου έχαναν με 4-0.
Παρόλο που στην επανάληψη ο Ολυμπιακός κατέβασε ταχύτητα, οι παίκτες της λακωνικής ομάδας κατάφεραν απλώς να μειώσουν σε 4-1. Το γκολ πέτυχε στο 90΄ ο Δημητρακόπουλος.

Διαιτητής ήταν ο κ. Μανούσος του Συνδέσμου Αργολίδας, ο οποίος στο 88΄ απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Σπηλιωτόπουλο του ΑΟ Κροκεών και τον Ξυδιά του Ολυμπιακού.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων είχαν ως εξής:
Ολυμπιακός Καλαμάτας: Λυμπερόπουλος, Φουρναράκος, Τζήρας, Πετράκος, Γκότσης (74΄ Αθανασίου), Αργάνης, Ηλιόπουλος (56΄ Ξυδιάς), Τσαγκόγιωργας (46΄ Κοσυφολόγος), Μουρούσιας, Σιαμανίδης, Δασκαλάκης.
ΑΟ Κροκεών: Παπαδόπουλος, Κοκκόλης, Μανωλακάκης, Κωνσταντάκος (46΄ Αρβανίτης), Σπηλιωτόπουλος, Λιόσης, Δημητρακόπουλος, Καράμπελας (68΄ Κέκερης), Τσαρούχας, Τσάκωνας (77΄ Παναγιωτακάκος), Αναστασόπουλος.

Στα άλλα παιχνίδια του 6ου ομίλου της δ΄ εθνικής κατηγορίας σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

• Διαγόρας Βραχνέικων-Ατρόμητος Λάππα 3-1.
  • Αχαϊκή-Λειβαθώ 1-1.
  • Εράνη-Πανηλειακός 0-4.
  • Πάμισος-Αχιλλέας Καμαρών 0-0.
  • Ξενοφών Κρεστένων-Τέλος Άγρας 0-0.
  • Εθνικός Σαγέικων-Μεσσηνιακός 1-0.
  • Τσιλιβή-Ζαβλάνι 0-1.